Jak zostać instruktorem snowboardu?

jak zostać instruktorem snowboarduZimowe obozy są znakomitą okazją do tego, aby uzyskać stopnie szkoleniowe i to zarówno STS, jak i PZS. Dzieje się tak między innymi dlatego, że nawiązana została współpraca z licznymi szkołami snowboardu, a te mogą pochwalić się uprawnieniami pozwalającymi na organizowanie tego rodzaju kursów. Stopnie sprawności stanowią potwierdzenie nabytych umiejętności, nie można przy tym zapominać, że to właśnie one decydują o szansach kursanta na to, aby w przyszłości został instruktorem. 1 stopień sprawności technicznej sugeruje, że osoba, która może się nim pochwalić posiada umiejętności dotyczące podstawowych technik jazdy. W czasie szkolenia jego uczestnicy mogą oswoić się zarówno ze środowiskiem, jak i sprzętem, opanowują przy tym nie tylko ześlizgi i jazdę na skos stoku, ale również ewolucje takie, jak skręt ślizgowy rotacyjny, czy też jazda na skok stoku. Szkolenie obejmuje także podstawowe element freestyle, jego uczestnik dowiaduje się więc, jak wykonywać ollie, nolllie, nosewheeli oraz półobroty i obroty płaskie.

instruktor jazdy na snowboardzieZ kursu zazwyczaj korzystają najmłodsi adepci snowboardu, jest też znakomitym rozwiązaniem dla osób początkujących, które chcą się przekonać, na jakim poziomie są ich umiejętności. Jego zakończenie wyznacza egzamin praktyczny, o którego zdaniu przesądza średnia ocen na poziomie pięciu punktów w dziesięciopunktowej skali. Uzyskanie drugiego stopnia sprawności technicznej jest nieco bardziej skomplikowane, od kandydata oczekuje się bowiem potwierdzenia ewolucji snowboardowych na poziomie zaawansowanym takich, jak choćby skręt ślizgowy oraz switch. W czasie egzaminu ocenia się też elementy techniki freestyle demonstrowane nie tylko na stoku, ale i w snowparku. Kursem są zainteresowane osoby, które opanowały już na satysfakcjonującym poziomie techniki podstawowe. Zajęcia kończy egzamin, aby go zdać trzeba mieć jednak średnią na wysokości minimum 6 punktów w dziesięciopunktowej skali. Osoby, które opanowały zaawansowane ewolucje snowboardowe mogą ubiegać się o uzyskanie trzeciego stopnia sprawności umożliwiającego wzięcie udziału w kursie na Instruktora Snowboardu sankcjonowanego nie tylko w kraju, ale i za granicą. Kurs kończy egzamin praktyczny z oceną minimum 7 punków w dziesięciopunktowej skali.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!