Ucz się języków szybko i skutecznie

Czy w ogóle możliwa jest szybka nauka języków obcych? Nauka języków obcych może być problemem. Jest to coś, co nie było znane przez bardzo długi czas. To prawda, że kluczem do sukcesu jest cierpliwość i systematyczność. Jednak jeśli wie się, jak skutecznie przyswoić język, można to zrobić znacznie szybciej. Oto kilka sposobów na to, by ruszyć z edukacją.

Ucz się poprzez... seriale i filmy

Wiele osób wybiera lektorów zamiast napisów podczas oglądania filmów lub programów telewizyjnych. Możesz cieszyć się oglądaniem tego, co chcesz, a jednocześnie być użytecznym, wybierając napisy.
Możesz uczyć się i oglądać w tym samym czasie. Możesz skorzystać z napisów w języku polskim lub dwujęzycznych, gdy oglądasz obcojęzyczną produkcję. Pomoże Ci to zrozumieć fabułę filmu i losy bohaterów, jeśli dopiero zaczynasz przygodę z językiem obcym. Pisownię możesz później poprawić, korzystając ze słownika. Nauczysz się intuicyjnie wymawiać poszczególne głoski.
Będziesz mógł skupić się na słuchaniu i szybciej przyswoić nowe słownictwo.

Radio i podcasty

Podcasty wszelkiego rodzaju zyskują na popularności. Możesz uzyskać dostęp do wielu materiałów w języku docelowym za pomocą aplikacji lub stron internetowych, takich jak Spotify, Youtube lub Podcasty. Dobrym pomysłem jest również słuchanie zagranicznych stacji radiowych. Znajdź stację, która ma dużo ciekawych wywiadów lub relacji z wydarzeń kulturalnych czy sportowych.

Poznaj ludzi, którzy mówią w Twoim języku docelowym

Kontakt z obcokrajowcami to świetny sposób na naukę. Jest to bardzo cenne doświadczenie. Nauczysz się wielu skrótów, potocznych zwrotów i innych wyrażeń, których nie znajdziesz w książkach. Aplikacje takie jak iTalki czy HelloTalk pozwalają na rozmowę z native speakerami. Możesz pobrać te aplikacje na swój telefon i używać go jak komunikatora internetowego.

Zainstaluj dobrą aplikację do nauki słówek na swoim telefonie

Wiadomo, że powtarzanie wcześniej poznanego materiału jest niezbędne w nauce języka. Za pomocą takich aplikacji można nawet powtarzać słownictwo.
w sklepowej kolejce czy jadąc komunikacją miejską.Aplikacje, które cieszą się największą popularnością to przede wszystkim:

  • Duolingo,
  • Memrise
  • Babbel,
  • Drops.

Nauka nowego języka nie musi być żmudnym i nudnym procesem. Nie stawiaj sobie niemożliwych celów. Rzym nie został zbudowany w jeden dzień. Spraw, by nauka nowego języka stała się Twoją pasją. Połącz ją ze swoimi zainteresowaniami. Trening czyni mistrza.
Kto wie, może w przyszłości zostaniesz tłumaczem?

(K. K.)

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!