Kurs na instruktora snowboardu i jego przebieg

przebieg kursu instruktora snowboarduNajważniejszą częścią kursu, który musi odbyć kandydat zainteresowany zawodem instruktora snowboardu jest część teoretyczna znana też jako ogólna. Trwa ona około 100 godzin lekcyjnych, już na wstępie warto przy tym podkreślić, że nie każdy jest zobligowany do brania udziału w zajęciach wchodzących w jej skład. Obowiązek ten nie dotyczy przede wszystkim osób, które ukończyły kierunki studiów takie jak wychowanie fizyczne oraz sport. Część ogólna nie dotyczy też uczestników szkoleń, którzy mają już za sobą egzamin pisemny zdany w PAS. Nie muszą uczestniczyć w niej również instruktorzy sportu innych specjalizacji, treści przekazywane podczas tego rodzaju zajęć nie różnią się bowiem między sobą w szczególny sposób. W zdecydowanej większości przypadków w odniesieniu do części ogólnej zastosowanie znajduje e-learning.

Materiały są dostępne na stronie internetowej, a osoby, które opanują zawartą w nich wiedzę mogą przystąpić do egzaminu pisemnego z prawem do jednej bezpłatnej poprawki. Na tym etapie nauki kandydat na instruktora fitness zdobywa wiedzę na temat anatomii ogólnej oraz anatomii czynnościowej aparatu ruchu, fizjologii człowieka, a nawet psychologii i pedagogiki. Kolejnym etapem kursu jest jego część specjalistyczna zaplanowana w wymiarze 150 godzin lekcyjnych i składająca się nie tylko z teorii, ale i praktyki. Przynajmniej częściowo odbywa się ona na specjalnym wyjeździe, na którym kursanci uczestniczą nie tylko w ćwiczeniach i wykładach, ale także w warsztatach. Ponownie mamy do czynienia z egzaminem końcowym i prawem do jednej bezpłatnej poprawki, o jego szczegółach uczestnicy kursu informowani są przy tym już w czasie pierwszych zajęć, w których biorą udział. Nie bez znaczenia okazuje się również praca własna kursanta oraz samokształcenie, na które należy poświęcić przynajmniej siedemdziesiąt godzin lekcyjnych. Kursanci przywożą przy tym swoje prace na obóz, w którym uczestniczą i tam właśnie dokonywana jest ich ocena.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!