Jak wygląda kurs na instruktora narciarstwa?

kurs na instruktora narciarstwaO pracy w charakterze instruktora narciarstwa myśli coraz większa grupa naszych rodaków, nie brakuje bowiem osób kochających jazdę na nartach i poważnie zastanawiających się nad tym, czy pasja nie mogłaby się stać źródłem choćby dodatkowych dochodów. Zrealizowanie założeń stosownego kursu i uczenie innych to całkiem dobry pomysł, warto jednak pamiętać o tym, że sam kurs stawia przed kandydatami niemałe oczekiwania. Już na wstępie warto podkreślić, że rozwiązaniem najbardziej wartościowym wydaje się zdobycie uprawnień państwowych. Dyplom Instruktora Sportu o specjalności Narciarstwo Zjazdowe jest rozpoznawalny, a jego właściciel może liczyć na coś więcej niż tylko życzliwe zainteresowanie. Sam kurs składa się z dwóch części, w zdecydowanej większości przypadków o jego ukończeniu można przy tym mówić jedynie wówczas, gdy zaliczy się każdą z nich. Teoria narciarstwa to szereg zagadnień poruszanych w trakcie wykładów. W czasie części teoretycznej kuru można jednak dowiedzieć się sporo o żywieniu, przemianie materii, a także funkcjonowaniu ludzkiego organizmu.

Część teoretyczna kursu to 100 godzin zajęć, należy przy tym pamiętać o tym, że kończy ją egzamin. Część praktyczna wydaje się o wiele bardziej interesująca, mówimy bowiem o wyjeździe trwającym od 7 do 14 dni, w czasie którego możemy poznać praktyczne zastosowanie wiedzy teoretycznej. Na stokach kursanci doskonalą kolejne ewolucji, dowiadują się jednak również, jak prowadzić szkolenia bezpieczne dla kursantów. Poznają też historię narciarstwa, a nawet zasady, na jakich organizowane są zawody narciarstwa sportowego, W czasie kursu osoba zainteresowana pracą instruktora musi też znaleźć czas na samokształcenie i przygotowanie projektu, z którego rozliczy się przed komisją. I w tym przypadku zwieńczeniem nauki jest egzamin. Zdaje się go przed specjalnie dobraną komisją składającą się zazwyczaj z instruktorów towarzyszących nam podczas zajęć.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!