Dziwny przypadek Michała P.

Niektórzy ludzie mogą czuć się monotonni, znudzeni i niezdolni do postępów w nauce, jeśli mówią tylko w jednym języku obcym. Zazwyczaj jest to język angielski. Zachęca to ludzi do nauki nowego języka. Istnieje wiele sposobów na opanowanie języka. Wiele z nich możemy wykorzystać w domu, w podróży służbowej lub dla zabawy i relaksu. Należy wspomnieć o innym sposobie nauki niż te najbardziej popularne.

Michał Perliński: Kilka słów

Michał Perliński to człowiek, który ma niesamowitą zdolność do przyswajania języków. Michał Perliński pochodzi z Gliwic. Wyjechał z Polski w wieku 2 lat do Niemiec. Dzięki rodzicom stał się dwujęzyczny. Jego wychowanie miało ogromny wpływ na jego edukację. Studiował w Niemczech na Wydziale Slawistyki Uniwersytetu w Bochum. Nigdy nie chciał być tłumaczem. Chciał być związany ze światem nauki, środowiskiem akademickim i badaniami językowymi.

Metoda inna niż wszystkie

Michaił Perliński, kiedy był młody, opracował interesującą metodę zapamiętywania. Nauczył się jej, gdy miał cztery lata. Od tego czasu stosuje metodę skojarzeń. Ma fotograficzny umysł, co ułatwia mu zadanie. Mówi, że musi tylko dwa razy spojrzeć na słowo, zanim je zapamięta. Przypisuje również kolory do liter, a kiedy uczy się nowego słowa, może zapamiętać układ kolorów. Nie wykonuje typowych ćwiczeń gramatycznych, ani nie prowadzi zwykłych zeszytów. Dzięki swojej metodzie opanował ponad trzydzieści języków i wciąż uczy się nowych. Nie uważa się za lepszego od innych tylko dlatego, że zna tak wiele języków. Michael mówi płynnie w 15 językach, których się nauczył. Potrafi również komunikować się w pozostałych 15. Michał jest pasjonatem nauki, nawet jeśli poświęca na nią tylko kilka godzin tygodniowo.

Istnieje wiele sposobów na naukę języka obcego. Istnieje wiele aplikacji, filmów, książek i muzyki, które mogą pomóc nam w nauce nowego języka. Warto rozważyć inną metodę, która może być bardziej skuteczna w nauce nowego języka. (Z.R.)

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!