Pierwsze kroki na stoku

instruktor jazdy na nartachWraz z pierwszymi opadami śniegu zaczynamy poważnie zastanawiać się nad tym, czy nie nadszedł już czas, aby zainteresować się narciarstwem i możliwościami, jakie stwarza. Choć jednak w teorii sprawa jest prosta, praktyka może sprawiać nam pewne problemy. Na szczęście, przy odrobinie koncentracji i entuzjazmu, nie ma mowy, aby podstawy jazdy na nartach nie zostały opanowane. Owszem, każdy z nas może zdobyć wspomniane umiejętności samodzielne, znacznie bardziej opłacalne jest jednak skonsultowanie się z instruktorem oraz ze znajomymi, którzy radzą sobie nieco lepiej niż my. Nie zapominajmy też o tym, że mistrzem czyni trening, naturalne jest więc to, że pierwszych kilka prób może zakończyć się niepowodzeniem. Jedna z najważniejszych zasad przekazywanych początkującym narciarzom mówi o tym, aby mierzyć siły na zamiary.

Strome góry to niezwykłe doznania, jeśli jednak nie potrafimy jeszcze jeździć na nartach, opanowanie zasad jazdy na lodowcu nie będzie wcale prostym zadaniem. Nie zapominajmy i o tym, że rozgrzewka jest wcale nie mniej istotna niż sama jazda, warto więc przygotowywać się do nauki z pewnym wyprzedzeniem dbając o kondycję fizyczną. Warto mieć na uwadze i to, że samotna nauka jest na ogół mało efektywna, dobrze więc, gdy nasze umiejętności są doskonalone w towarzystwie znanego nam, bardziej doświadczonego narciarza. Zapomnijmy też o nauce z kijkami. Owszem, są one przydatne narciarzom, pierwsze kroki na stoku wykonuje się jednak bez ich udziału. Jest to wskazane już choćby dlatego, że zyskuje na tym bezpieczeństwo początkujących narciarzy.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!