Jakie wymagania stawia się przed instruktorem narciarstwa?

wymagania na instruktora narciarstwaNie każdy ma szansę na zostanie instruktorem narciarstwa. Sama możliwość przystąpienia do stosownego kursu jest zarezerwowana dla osób, które posiadają co najmniej średnie wykształcenie i dysponują dokumentami, które mogą to potwierdzić. Od kursantów oczekuje się również wykupienia przez nich ubezpieczenia NW, udział w kursie nie jest też możliwy bez uzyskania zgody lekarza. Kandydat musi być też osobą, która nie tylko może pochwalić się wysokim poziomem sprawności fizycznej, ale również jest w stanie pochwalić się opanowaniem techniki jazdy na nartach na poziomach I i II. Poziom I to przede wszystkim znajomość sprzętu i środowiska, obejmuje on jednak również wiedzę na temat tego, jak zakładać sprzęt, bezpiecznie upadać, podnosić się u przyjmować pozycję podstawową.

Przewiduje również poprawne wykonywanie podstawowych ewolucji takich, jak choćby ześlizg oraz jazda na skos stoku. II stopień umiejętności wymaga wykonywania ewolucji i wykorzystywania znacznie bardziej zaawansowanych technik. Nie można o nim marzyć, jeśli nie kandydat nie radzi sobie z jazdą na zróżnicowanym terenie i podstawowymi umiejętnościami slalomowymi. Same umiejętności I oraz II stopnia mogą, ale nie muszą być nabywane samodzielnie. Istnieje również możliwość uczestnictwa w specjalistycznym kursie. Kandydat na instruktora narciarstwa może liczyć na legitymację i certyfikat instruktora sportu w określonej specjalności. Daje mu to możliwość podjęcia legalnej pracy na terenie całej UE.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!