Język niemiecki - nie taki trudny!

Znajomość języków obcych jest dziś bardzo ważna. Nie wystarczy mówić po angielsku, ale ważna jest również znajomość innego języka. Może to być język niemiecki. Jego znajomość to cenna umiejętność, która może przynieść wiele korzyści. Szczególnie przydatna jest w środowiskach korporacyjnych, gdzie wykorzystywana jest do utrzymywania kontaktów międzynarodowych. Wiele firm w Polsce współpracuje również z firmami z krajów niemieckojęzycznych. Wiele osób uważa, że język niemiecki jest trudny do nauki ze względu na długie słownictwo i niejasną gramatykę. Ale czy mają rację?

Istnieje kilka sposobów na szybkie opanowanie tego języka i zrozumienie go. Motywacja i systematyczność są kluczem do nauki każdego języka. Jakie są najskuteczniejsze metody nauki niemieckiego?

Nauka słówek

Najważniejszą rzeczą do zrobienia podczas nauki języka niemieckiego jest nauka słownictwa. Znajomość podstawowego słownictwa jest często ważniejsza niż znajomość reguł gramatycznych. Jak pokazują poniższe przykłady, istnieje wiele słów, których można się nauczyć bez większego wysiłku.

  • Polskie słowa pochodzące z języka niemieckiego - Istnieje wiele słów, które brzmią podobnie lub tak samo w języku polskim. Dzięki tej wiedzy możesz nauczyć się wielu przydatnych słów w codziennym użyciu, takich jak das Dach, Der Handel i der Salon.
  • Słowa pochodzące z języka francuskiego i angielskiego. Język niemiecki również charakteryzuje się zapożyczeniami z innych języków, francuskiego i angielskiego. Słowa takie jak die Musik, das Hotel czy der Ballon nie są trudne do nauczenia.
  • Słowa złożone z innych słów - niemiecki używa wielu długich słów, które mogą wydawać się trudne do zrozumienia, ale gdy zdasz sobie sprawę, że składają się one z kilku "podstawowych słów", ich zrozumienie będzie łatwiejsze. Przykłady takich słów to das Wildschwein (dzik), der Arbeitsplatz (miejsce pracy), die Waschmaschine (pralka). Wystarczy znać około 1000 podstawowych terminów, aby zacząć płynnie mówić w tym języku.
Gramatyka
  • Ważne jest, aby zrozumieć kolejność, w jakiej powinno być skonstruowane zdanie z orzeczeniem i podmiotem.
  • Istnieje sześć czasowników modalnych, które sprawiają, że niemiecki jest bardzo łatwy do nauczenia. Możesz ich używać, aby szybciej komunikować się z innymi.
  • Czasy przeszłe i przyszłe są łatwe do nauczenia i poszerzą Twoje horyzonty językowe.

Powyższe informacje powinny pomóc w nauce języka niemieckiego. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci rozpocząć podróż do nauki drugiego najczęściej używanego języka obcego w Polsce.

(A.K.)

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!