Kto powinien umieć mówić po ukraińsku?

Język ukraiński jest dziś jednym z najpopularniejszych i najczęściej studiowanych języków w Polsce. W niedalekiej przyszłości istnieje duża szansa, że język ukraiński stanie się uniwersalnym językiem do komunikacji między ludźmi w różnych krajach, zarówno w polityce, biznesie, jak i rozrywce.

Ludność ukraińska stanowi dużą część populacji Polski, dlatego rośnie zapotrzebowanie na lekarzy, nauczycieli i wykładowców, którzy potrafią porozumiewać się w języku ukraińskim. Polacy mają szczerą i niesamowitą chęć do nauki języka swoich sąsiadów. Nauczyciele, którzy chcą być przygotowani do pracy z zagranicznymi studentami, chętnie uczą się języka ukraińskiego. Jest to świetny sposób na nawiązanie pierwszego kontaktu z ukraińskimi dziećmi, które nie mówią po polsku.

Lektorzy, którzy mają częsty kontakt z ukraińskimi studentami, również chcieliby ich zaskoczyć, ucząc się ich ojczystego języka. Dzięki temu ich współpraca będzie również łatwiejsza i przyjemniejsza. Urzędnicy również wyrazili chęć nauki języka ukraińskiego i chętnie pomagają obywatelom Ukrainy w załatwianiu wszelkich formalności.

Lekarze również chętnie doskonalą swoje umiejętności językowe, gdyż chcą zapewnić obywatelom Ukrainy najlepszą opiekę medyczną. Pierwszym krokiem było stworzenie ukraińskiego słownika i arkusza historii choroby, które miały pomóc lekarzom w komunikacji z ukraińskimi pacjentami. Ponieważ jednak medycy tak bardzo angażują się w pomoc innym, chcą doskonalić swoje umiejętności językowe.

Język ukraiński stał się cennym nabytkiem. Wiele instytucji organizuje kursy nauki języka ukraińskiego na różnych poziomach ze względu na duże zainteresowanie tym językiem. Choć kiedyś dostęp do nauki języka ukraińskiego był dość ograniczony, to obecnie jest on bardzo powszechny. Wymagana jest jedynie wola i chęć doskonalenia swoich umiejętności językowych.

(N.W.)

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!