Zostań instruktorem narciarskim

kurs instruktora narciarstwa Osoby które kochają białe szaleństwo, zimę i jazdę na nartach w zdecydowanej większości traktują to wyłącznie jako zwykłe hobby. W rzeczywistości jednak wystarczy odrobina chęci aby móc zacząć naprawdę sporo zarabiać na takiej pasji – doskonałą propozycją jest tu praca jako instruktor narciarski. Aby móc zacząć pracować w tym zawodzie trzeba oczywiście zdobyć odpowiednie kwalifikacje, co jednak wymaga niemałego wysiłku i pracy – same, nawet najlepsze chęci tutaj nie wystarczą. Aby osiągnąć swój cel należy przede wszystkim ukończyć kilka kursów i zdać egzaminy zarówno praktyczne jak i teoretyczne. Oprócz tego potrzebne może być wzięcie udziału w zawodach narciarskich i uzyskanie w nich dobrego czasu. Z drugiej strony odznaka oraz legitymacja jaką się wówczas otrzymuje daje nam bardzo szerokie możliwości. Dokumenty te są uznawane zarówno w Polsce jak i za granicą. Pozwalają na prowadzenie własnej szkółki narciarskiej, wyjeżdżanie jako opiekun i nauczyciel na obozy dla początkujących czy też szkolenie przyszłych instruktorów.

Wyrobienie sobie takich kwalifikacji to dla wielu ludzi nie tylko możliwość zarobku, ale również swego rodzaju sposób na życie. Dzięki temu można skutecznie oderwać się od wszystkich codziennych obowiązków i problemów. Dla niektórych młodych osób jest to również świetny sposób na dorobienie; instruktorami zostają nawet uczniowie liceum. Zarobki są tu niemałe, bowiem cena za godzinę indywidualnej lekcji z instruktorem to około 50 zł; w sezonie można w taki sposób pracować nawet po kilka godzin dziennie.

Aby otrzymać kwalifikacje należy wybrać się do szkoły posiadającej licencję wydaną przez Polski Związek Narciarski. Najlepiej wybrać szkołę z licencją A+B, która ma dzięki temu prawo do organizowania kursów instruktorskich. Taką naukę można zacząć już w wieku 12 lat. Osoby które ukończyły wcześniejsze kursy w wieku 16 lat mogą następnie przystąpić do szkolenia na instruktora. Po jego zakończeniu otrzymuje się legitymację oraz odznakę, która daje nam wiele uprawnień – przede wszystkim pozwala na prowadzenie własnych lekcji oraz szkółek. Do pomyślnego ukończenia kursu wymagane jest zaliczenie egzaminów teoretycznych oraz praktycznych. Egzaminy te zakładają konieczność wykonywania najważniejszych manewrów i ewolucji narciarskich.

Powiązane artykuły

Czy warto robić kursy instruktorskie?
Jeżeli zależy Ci zdobyciu nowego zawodu, kurs instruktorski w centrum szkoleniowym jest decyzją, gdyż...
Które ze szkoleń będzie dla mnie odpowiednie?

Wszystko zależy od Twoich predyspozycji zawodowych, ale nie martw się - każde centrum szkoleniowe przeprowadza wstępne badania mające Ci pomóc w wyborze kursu.

Czy po odbyciu szkolenia łatwo znaleźć pracę?

Przede wszystkim należy pamiętać, aby nie osiadać na laurach po ukończeniu podstawowego szkolenia. Warto zastanowić się nad dodatkowymi zajęciamy doszkalającymi, gdyż w ten sposób znalezienie pracy może być prostsze.

Czy odbycie szkolenia to duży wydatek?

Każda ze szkół oferuje własny cennik, jednak średnie ceny za kurs to ok 1000 zł wzwyż.

Jakie są wymagania?

Wszelkie wymagania jakie musisz spełnić znajdziesz w naszych artykułach. Miłej lektury!